Rozhovor s jednatelkou společnosti Silvií Židlíkovou

17. 5. 2023

Požádám Vás, abyste se představila. Jaká je Vaše pozice ve společnosti FLOW TECH, s.r.o., jak dlouho zde pracujete? 

Dobrý den, ve společnosti pracuji letos dvacátým rokem. Od začátku je má práce velmi různorodá a nabaluje se do dalších oblastí. Ve společnosti jsem začínala jako brigádník inventurou skladu tvrdokovových plátků. Poté již jako zaměstnanec jsem dostala na starost „ISO“ a komunikaci s IS/IT dodavateli a v průběhu let jsem již více směřovala k tomu, co jsem vystudovala a tím jsou firemní finance a personalistika.
Nově od konce minulého roku zastupuji společnost ve funkci jednatele. 

Jak vnímáte změny na trhu pracovních příležitostí? 

Pracovní trh se neustále vyvíjí. Souvisí to s dlouhou hospodářskou konjunkturou, následným zchlazením formou covidových let. Do toho vstupují otázky udržitelnosti, inkluze, mezigenerační rozdíly a digitální technologie. Je dobře, že dané problematiky jsou diskutovány. Když se zastavím u posledního jmenovaného, tak si jak zaměstnanci, tak firmy musí uvědomit, že pokrok jde v oblasti digitalizace dopředu mílovými kroky. Jak řekl Andrew Ng "AI nám nevezme práci. Lidé, kteří umí pracovat s AI, nám vezmou práci."  

Potýkáte se ve Vaší společnosti s problémem obsazování volných pracovních pozic? 

Vzhledem k nízké nezaměstnanosti je problém volná pracovní místa obsadit. Poslední dobou se situace zlepšuje. 
Přestože na pohovory chodí i velmi zajímaví lidé, stává se nám, že si vyberou pozici, pro kterou se nehodí. U THP pozic využíváme analýzy osobního profilu, která nám i uchazeči ukáže, v jaké oblasti bude nejefektivnější. Často jsou překvapeni a uznávají, že se v profilu vidí a bude lépe jít jiným směrem.
K náboru využíváme pobídky formou zainteresování vlastních pracovníků – náborový příspěvek pro našeho i nového pracovníka. Dále inzerci formou sociálních sítí a náborem přes personální agentury. 

Jaké pracovní pozice v současné době obsazujete? 

Momentálně sháníme do výroby nadšené strojaře pro obsluhu vertikálního centra, pečlivého montážního pracovníka, NC soustružníka  a technologa s praxí. Dále bychom rádi rozšířili nás obchodní tým o obchodníka typu obchodně-technický konzultant. Práce u nás je velmi různorodá a tvorba každého jednotlivého výrobku vyžaduje vysokou míru preciznosti a strojařského umu. Naši konstruktéři krásně říkají, že „zhmotňují tmu“. 

Řekla byste nám, co Vás na práci nejvíce baví a čeho si na společnosti nejvíce vážíte? 

Na mé práci mě baví různorodost a možnost a nutnost se neustále zlepšovat a vzdělávat.
V naší společnosti si vážím schopnosti nalézat řešení na míru každému zákazníkovi.  

Máte nějaké koníčky, kterým se věnujete ve volném čase? 

Ve volném čase ráda vyrážím do přírody, zahradničím, něco zajímavého si přečtu nebo poslechnu formou podcastu. V této oblasti je mou zálibou Tomáš Baťa, ale v posledních měsících se věnuji i tématům digitalizace.
Velmi ráda také vařím a peču. Například snídaňové koláče podle Marie Baťové jsou u nás doma teď velkým hitem. Už skoro dostihují úžasný litý perník z celozrnné žitné mouky. 

Jak se Vám daří skloubit práce s osobním/rodinným životem?  

Myslím, že to zvládám, vždyť mám kolem sebe spoustu skvělých lidí. 

Máte na závěr něco, co byste chtěla svým kolegům vzkázat? 

Věřím, že pokud budeme v naší práci věrní principu "Chtěj-bude", budeme schopni dosahovat vynikajících výsledků a společně posuneme naši firmu FLOW TECH, s.r.o. ještě dále.
V našem pracovním prostředí bychom se měli snažit aplikovat tento princip. Měli bychom si klást ambiciózní cíle a usilovat o jejich dosažení. Přitom je důležité nezapomínat na spolupráci s kolegy a vzájemnou podporu. Baťovo heslo nás také vyzývá, abychom se nebáli překonávat překážky a hledat nové možnosti. 

 

Děkuji Vám za rozhovor. 

Kontaktujte nás

V případě zájmu o spolupráci nás neváhejte kontaktovat.